AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
The most commonly spoken language in the Fertile Crescent around the time of Jesus was
how do you solve m/9 divided by mn squared / 3
what is the value for the expression -5+ 5
WRITE THIS NUMBER IN WORD FORM 310,763,136 AND100,203
how to Express each decimal as a fraction or a mixed number in a simplest form ? I need help with -0.14
placing 12 tiles side by side, Pete can make a 12-by-1 rectangle. Name two other rectangles Pete can make with 12 tiles
Write an addition equation with a positive addend and a negative addend and a resulting sum of -8
What was Italy’s primary role in the WWII?a. It helped Germany in accomplishing its main objectivesb. It was helpful to Britainc. It caused problems for Japand.
The ocular and objective lenses are found at the top and bottom of what part of a microscope?
wallpaper cost $2 per square yard how much would it cost to cover a rectangular wall that measures 15 feet by 21 feet