Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
Give an example of a cultural adaptation.
In Plateau culture, what did a shaman’s role include? Check all that apply. communicating with spirits leading the tribe in warfare healing sick people choosing
A jogger runs 3/5 of a mile in 1/4 of an hour. If they continue at the same rate, what is thw unit rate of the jogger, in miles per hour? Type in the number as
Why was the selection of George Washington as head of the American army essential to the ultimate success of the American Revolution?
To increase an amount by 43% multiply by?
Paisley and her children went into a restaurant where they sell hamburgers for $6.50 each and tacos for $4 each. Paisley has $80 to spend and must buy a minimum
Simplify the algebraic expression 4(x + 1) + 7(x + 3) + 6(y + 2) A 7x + 37 B 17y + 215 C 11x + 6y + 37 D 5x + 6y + 11
PLEASE HELP ME GUYS!!!
When a compound such as X2Z4 is created, what would be the correct simplified chemical formula?
Find the solution Y=-3x-5 y=9x+7 and show on graph