mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
Kevin and Conner are selling subs and sandwiches for a fundraiser. Kevin sold 25 subs and 18 sandwiches for a total of $209.50. COnner sold 15 subs and 20 sandw
When Rapa Nui (Easter Island) was colonized by a small number of humans it was covered with trees and abundant food types. Within a thousand years the Rapa Nui
what does A equal to?
In whose clothes do black and white dominate? silvia tcherassi carolina herrera narciso rodríguez
Need this ASAP!!!!! The dominant allele for dimples is D and the recessive allele is d. What genetic condition does an individual with the alleles dd have?
Summarize the main points in the article “Understanding Civil War Legacy.” Your response should include information about the political, economic and technologi
Sort the given molecules into organic and inorganic substances. ORGANIC INORGANIC
help in this and get a follow and a 10 points pleasssss
What is the root and meaning of disease
29 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!HELP PLZ DUE TOMMOROW How does your lifestyle compare both (positively and negatively) with a hunter-gatherer`s lifestyle ? (2 paragr