maddielynn0818
maddielynn0818
01-02-2024
Mathematics
contestada
Helpppppppppppppppppp
Respuesta :
elzny
elzny
01-02-2024
Answer:
x^(p/k)
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
A company ordered 10 boxed lunches from a deli for $74.50.each boxed lunch cost the same amount.which equation represents the proportional relationship between
In Figure 1, the area of square A is 9 square units, the area of square B is 16 square units, and the area of square C is 25 square units. In Figure 2, the area
Drew has 4 pieces of rope 1 meter long each he cuts each rope into fifths how many fifths will he have after cutting all the ropes
Type of stress that occurs when a mass of rock is pushed together is called a. shearing. b. tension. c. compression. d. deformation.
What is the difference between a cyclone and a typhoon ?
How do you do congruence and transformations
1. Why might a special-interest group work hard to get a rider attached to a bill? 2.How does cloture affect a filibuster? 3. What is the difference between
list 5 ways that local, state, and federal government are involved in your daily life. Provide specific examples in your list. (its under the topic of economics
An embroidered placemat costs 2.95. An embroudered tablecloth is similar to the placemat but four times as long and four times as wide. How much would you expec
A landscaping company order 8 tons of gravel.It sells the gravelin 50 pound bags.How many pounds of gravel did the company order?