jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
find the 1st- 4th nTH term and then find the 10th term, rule is 5-2n
Below are amounts (in millions) from three companies' annual reports. Beginning Accounts Receivable Ending Accounts Receivable Net SalesWalCo $1,
PLEASE HELP ME IMA GIVE BRAINLIST
PLEASE HELP IMA GIVE BRAINLIST
The graph shows which inequality? The equation of the boundary line is y = 3x + 2. y ≤ 3x + 2 y ≥ 3x + 2 y > 3x + 2 y < 3x + 2
A currency’s exchange rate is
Select the only true statement from the following. Question 17 options: Opposite numbers have the same sign and are the same distance from zero. Opposite number
what is food prevention ? explain any two method of food preservation ?
Please answer this question now
Draw an array to find 21÷3