joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
The basic idea behind eco-driving is to _____ with more thoughtful driving techniques and behavior. A. decrease or eliminate fossil fuel consumption B. save dri
Increasing 30 to 60 min swimming laps is a Frequency b Intensity c Time d Type
Look for mismatches between modifiers and subjects. You may change words to fix a sentence, but change as few as possible. If there aren't any problems with the
what was the significance of the night of the long knives?
Hurry pls! 20 pointsWhich of the following is most indicative of a change of tone in the chapterentitled "The Reservoir Shack: An Aside?"A) "My brother-in-law w
Multiply monomials by polynomials −p 2 (p 2 −p−1)
At a car repair shop, the cost of a repair depends on the time the mechanic works. Which of the following shows this idea expressed in function notation? A. tim
Write the equation of the Roots 1.(-4,6) 2.(1,2) 3.(8,-1/2) 4.(-2/3,-12)
Any idea? I've tried the relevant theorems and keep getting different answers each time
3w is a Monomial Binomial Trinomial