coolkid362
coolkid362
03-11-2021
Mathematics
contestada
help or my mom mom will beat me
Respuesta :
AlihaMadrid
AlihaMadrid
03-11-2021
Answer:
d. the unit rate is $30.00 per hour!!!!!!!!
Step-by-step explanation:
Answer Link
livia68
livia68
03-11-2021
the unit rate is $30.00 per hour.
the fraction is 240/8. divide 240 by 8 to get the unit rate.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Winnie is considering two plans for her piano lessons plan a $68.40 for 6 piano lessons plan b $41.80 for 4 piano lessons for which plan will Winnie pay s lower
Martha bought 20 5⁄6 yards of fabric to make curtains. She only used 16 7⁄9 yards of the fabric. How much fabric remained?
How much heat is required to raise the temperature of 65.8 grams of water from 31.5ºC to 46.9ºC? (The specific heat for water is 4.18 J/g·ºC)
Which summit is the highest mountain peak?
The cost of 2.5 pounds of cheese is $5.60. Mrs Peterson bought 9 pounds of cheese for her deli how much did she spend
Greatest common factor
Why would the seventh amendment be considered a reform? How would it benefit people?
Answer please. I need help.
Artical for the french and indian war
Show your work to receive credit. Graph each pair of functions on the same coordinate plane. Describe a transformation that changes f(x) to g(x). f(x) = -x -2