jasminelong432
jasminelong432
02-09-2021
Mathematics
contestada
Help plz I don't know
Respuesta :
cohensabrina11
cohensabrina11
02-09-2021
Option 1 cause a is scaled to b then b is scaled to c
Answer Link
3374142557
3374142557
02-09-2021
La numero 1 es la correcta
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
Devon is trying to find the unit price on a 6 -pack of energy drinks on sale for $2.99. His sister says that at that price, each energy drink would cost just ov
I need help factoring!
Which equations models this problem? Chelsea paid $54.90 for nine bath towels. What is the unit price, p, per towel? A. 9p=54.90 B. P/9=54.90 C. P/54.90 D. 54
Describe what happens to the graph of y=3x+4 when the slope is changed to 1/3
What is 2/3 of 18? What is 2/3 of 24?
Were bronze tools in use in the Paleolithic Age?
what do biomes have in common?
What's 7/8x4/5? Cmon peeps it's hard
What is the y intercept of this line y+4=-4(x-2) Rewrite this equation in standard form What is the x intercept of this line What is the equation in standard fo
The atoms in non metals tend to _____ electrons. Is it gain?