frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
Which inequality is true when n=4? [tex]2n >6[/tex] [tex]n+3<7[/tex] [tex]9-n≥(greater than or equal to) 13[/tex] [tex] \frac{n}{12} ≥ 3[/tex]
What is 8/n=n/32?Please I need an answer
From a deck of 52 cards, two cards are radomly drawn without replacement. Which expression represents the probability of drawing two hearts? A. 2/52 B. 13/52· 1
The Thirteenth, Fourteenth, and Fifteenth Amendments were all important additions to the Constitution because they A)repealed previous amendments. B)granted m
Kenya has a _______ government, meaning the governmental authority is concentrated in a single main body. presidential federal unitary confederate
why is the lower epidermis of zebrina a complex tissue
who is the father of modern day genetics
Tina read 16 pages of her book each day for 3 days. Then she read 12 pages each day for 6 days. How many pages did Tina read in all?
Is four L greater than or less than 3000 mL?
The ratio of the number of male lions to female lions in the animal reserve is 21:20 if there are 123 lions in the animal reserve how many of the lions are fema