BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Which represents the inverse of the function f(x) 4x? O h(x) = x + 4 O h(x) = x - 4 O h(x) Sx O h(x) = ~x
Complete the sentence with a word that means the same as "rare"
Suppose D(T) = A(T-H)2 +K represents the hieght of an object in feet after T seconds. Suppose an object has a maximum height of 12 feet after 2 seconds. This sa
Find the coordinates of the midpoint of the line segment with endpoints (6, -2) and (-3, -2). midpoint: (x, y) = ( )
100° 100⁰ X = ??????
A triangle has sides of length 4xy, 7, and2x. Which expression represents the distance around, or perimeter, of the triangle? O 6z+y+7 O 6x + 4y +7 O4zy + 2x +7
The width, of a rectangle is 1/2 of its length. What are the sides of the rectangle if its perimeter is 63 in
adeshinaquadrioluseg Don't look at this users questions they are literally all wrong Trash
= A coat is reduced $24 from the original price of $400. What is the percent decrease? The price of the coat decreased by%. K
b) An earthed conductor was brought near the charged student. A spark jumped between the conductor and the student. The potential difference between the conduct