Qdewey
Qdewey
02-11-2016
Mathematics
contestada
If y = -12 when x = 9, find y when x = -4
Respuesta :
Аноним
Аноним
02-11-2016
the answer should be positive 7 or negative 7
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
A 4-PINT carton of ice cream costs $12.04. What is the price per QUART
5( 2x+ 5) = 4x - 7 Can i have work and answers plz?
Find the hypotenuse of each isosceles right triangle when the legs are of the given measure. Given = [tex]3\sqrt{2}[/tex] ________ inches.
Which number represents Mozambique?
Please help I need to know if my answer s are right or not I will mark brainliest
how do you know an angle is greater than or less than a right angle?
A 9-kilogram bag of cement costs $12.22. What is the unit price, rounded to the nearest cent
Please help this is my last question
What was happening in the south by spring of 1865?
For the inverse variation equation p = 8/V, what is the value of V when p = 4?