quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
Which statements describe kinetic and potential energy? Check all that apply. Energy can be stored in the position of an object. Energy is not present in a movi
2. Which sentence is a complex sentence? * * A. Alwyn teased Jennica. B. Alwyn and Jennica had an argument C. Alwyn apologized to Jennica but she did not accept
the length of my living rooom is 24 feet. the width of my living room is 1/2 the length. what is the area of my living room.
How did the Industrial Revolution change the process of manufacturing?
Pls I need help on this
In a study reported in this module on unsafe work practices, researchers were observed doing this 2. 6 times per observation on average while handling human pat
Which statement is a conuterclaim to the argument that schools should to participate in sports
If A= 25 and B= 4 what would A × B + A=
Which of the following U.S, Customary units of volume is closest to 4 liters in volume? A. 4.23 quarts B. 64 cups C. 16 quarts D. 512 fluid ounces
Why are the Soviets ahead in the race to capture the V-2 rocket and Werner von Braun? They are closing in fast on his rocket production base at Peenemunde in No