samantha12v
samantha12v
02-05-2020
Mathematics
contestada
I need help ASAP PLEASE!!!
Respuesta :
Mmmia
Mmmia
02-05-2020
I’m just guessing but since 13/4=3.25 that means that the triangle dialated by 3.25 so you multiply 8 by 3.25 and X might be 26
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Strawberries cost $3.60 per pound. You buy a bag that costs $7.20. How many pounds of strawberries are in the bag?
Click to review the online content. Then answer the question(s) below, using complete sentences. Scroll down to view additional questions. Self-Confidence This
Why did the puritans come to the new world
exothermix reaction if you touched a flask where such a reaction was occurring, it would feel
What nucleophile could be used to react with butyl iodide to prepare the compound shown?.
Please helppls don't pass this Mathematics accidentally choose history
A company manufactures 16-oz boxes of cereal. Boxes are randomly weighted to ensure the correct amount. If the discrepancy in weight is more than 0.15 oz, the p
is x-2 a factor of f(x)=6x^2-7x-5
If Maria winks exactly 5 times every minute while she is awake and she sleeps exactly 8 hours a day, how many times does Maria wink in a day? winks/day.
The table represents an exponential function. What is the multiplicative rate of change of the function?