leslie25
leslie25
04-08-2016
Mathematics
contestada
help solving the problem for number 1-3
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
04-08-2016
1. 4 boxes for 12.....12/4 = 3...paid 3 per box
if 6 were bought....6 * 3 = 18 bucks would be spent
2. 2/9 of 36..." of " means multiply
2/9 * 36 = 72/9 = 8 expected to forget their bows
3. 8 packs for 32.....32/8 = 4 per pack
if 14 packs were bought.....14 * 4 = 56 bucks would be spent
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
Which equation represents a line that is perpendicular to the line with equation y = 2x − 8?
Eduardo, who is 64 years of age and single, received wages of $15,000, interest income of $3,000, dividends of $2,000, municipal bond interest of $7,000 and sta
Which excerpt from Frankenstein best reflects the 19th-century concern about scientific discoveries pursued solely for personal fame? -APEX
A four pint carton of frozen yogurt cost $5.12 what is the price per fluid ounce?
Where did knights stand in the social hierarchy of a feudal system
If you wanted to make certain numbers in a spreadsheet stand out, you should _____.
An average apartment in New York costs $2000 per month, while in San Antonio the same apartment costs $750 per month. A hamburger in New York costs around $5, w
which of the following is not a way in which the hormone method of birth control prevent pregnancy
What happens if you eat too much sugar? Be very specific
Miguel is mixing up a salad dressing. regardless of the number of servings, the recipe requires that 5/8 of the finished dressing mix be olive oil, 1/4 vinegar,