ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
A system has a pressure of 5 N/m2 If a force of 2000N is applied, what is the area that the force is applied to? Give the units.
In ΔEFG, the measure of ∠G=90°, GF = 33, FE = 65, and EG = 56. What ratio represents the sine of ∠F?
Which of the following quantity is unit-less? 1 Specific gravity 2 Mass density 3 Acceleration due to gravity 4 All of the above
What is the value of x?
Your internal network is protected from Internet attacks by a Cisco firewall. To improve security, your supervisor suggests installing a Fortinet firewall betwe
A company makes steel rod shaped like cylinders. Each rod has a radius of 4 cm and a height of 30 cm. How much steel will the company need to make 113 rods
3. Sunk Relief: (Plz help)
Using the digits 2 through 8, find the number of different 5-digit numbers such that, digits can be used more than once.
Please assist with solving this problem and showing the steps
who is the ancestors Ido not understand