monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
The set of all real numbers x that satisfies -3
Solve the inequality and express your answer in interval notation. x^2-6x+7 < 0
at the transport layer in the internet model, tcp is responsible for breaking large files received from the application layer into smaller messages and opening
what theme can best be applied to the interaction between the little red tortoise and the giraffe? the little red tortoise
which of these statements about constructors is false? a. a constructor has no return type b. its name must be the same as the class in which it is defined
What are the medical uses of hormones?
ALGEBRA 1 QUESTION PLEASE HELP!! Solve this literal equation: V = 4/3 x pi x r^3 (x being a multiplication symbol, not a variable) **PLEASE SHOW STEPS TO SOLVE*
The function of nasal hairs is to O move nasal secretions to the pharynx O prevent entry of large particles in inspired air O moisten air O collect mucus
given values of median, mean, mode, first and third quartiles for the observations of a numeric feature, what insights can we gain into the statistical distribu
question 17(multiple choice worth 5 points) (04.05 mc) what was the main reason the mississippi river was so important to the growing nation? it offered a way t